Porania Zdrowia Psychicznego przy naszym szpitalu znów przyjmuje Pacjentów.

Poradnia Zdrowia Psychicznego wznawia swoją działalność

 

Mamy dobre wiadomości dla Pacjentów – po przerwie związanej z brakiem lekarza specjalisty przy zakopiańskim szpitalu znów działa i przyjmuje Pacjentów Poradnia Zdrowia Psychicznego. To bardzo dobra i ważna wiadomość, bowiem ilość osób wymagających tego typu pomocy medycznej z każdym rokiem rośnie. A lekarzy tej specjalizacji jest niewielu, co wyjątkowo dobrze widać pod Tatrami. Teraz jednak Poradnia Zdrowia Psychicznego działa, a konsultacji medycznych udziela dwóch lekarzy specjalistów: dr Maciej Jachymiak oraz dr Roman Krysztofiak.

 Rozmowa z dr Jerzym Toczekiem kierownikiem Lecznictwa Ambulatoryjnego, Specjalistycznego i Podstawowego.

Panie Doktorze – mamy dobrą wiadomość dla Pacjentów z naszego regionu – Poradnia Zdrowia Psychicznego przy zakopiańskim szpitalu po przerwie znów działa

Tak, udało się nam skompletować zespół i po dłuższej przerwie wznowiliśmy świadczenie usług medycznych w tym zakresie. Zatrudniliśmy dwóch psychiatrów z bardzo dużym doświadczeniem, tytułami naukowymi i długim stażem, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Już w tej chwili słyszymy często opinie od pacjentów, że są to znakomici specjaliści mający dobry kontakt z osobami, które się do niej zgłaszają. Tutaj trzeba bardzo wyraźnie podkreślić: na Podhalu jest duże zapotrzebowanie na konsultacje lekarzy psychiatrów. Do niedawna było tak, że w Zakopanem w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia nie było szans na uzyskanie porady. Teraz to się zmieniło – i każda potrzebująca pomocy medycznej osoba może skorzystać z porady dwóch specjalistów psychiatrii, którzy przyjmują w Poradni przy naszym szpitalu od poniedziałku do piątku.

Tutaj warto zapytać czy aby zgłosić się do lekarza psychiatry potrzebne jest skierowanie?

Jeśli chodzi o tę specjalizację to nie. Trzeba jednak pamiętać, że trzeba umówić się na wizytę – na konkretny dzień i godzinę. Obecnie Pacjenci przyjmowani są najpóźniej następnego dnia, ale ta sytuacja może się zmienić, dlatego warto wcześniej np. telefonicznie umówić konkretny termin udzielenia porady lekarza tej specjalizacji.

Żyjemy w czasach, w których mamy coraz więcej stresu, odpowiedzialności i problemy natury psychicznej są coraz częstsze.

One narastają niemalże z dnia na dzień. Społeczeństwo zachodnie, wysoko rozwinięte, już od dawna obserwuje ten problem, potrzebę częstszych wizyt u psychiatry, teraz odnotowujemy to w Polsce. Często powtarzam, że każdy w jakimś zakresie potrzebuje porad psychiatry a ten, który mówi, że jej nie potrzebuje, to po prostu nie ma świadomości problemów z jakimi się boryka. Każdy z nas przy nawet minimalnych, niewielkich problemach natury psychologiczno-psychiatrycznej może i powinien korzystać z pomocy specjalistów, dlatego że przyrost zachorowań na depresję, czy podobnych schorzeń, które kończą się latami leczenia, przybywa w sposób lawinowy i warto o tym pamiętać. Powtarzam również, że ciężka depresja jak i inne zaburzenia lub choroby zagrażają nie tylko temu jak funkcjonujemy w społeczeństwie, ale i naszemu życiu czy zdrowiu.

Comments are closed.