Witamy

w Szpitalu Powiatowym

im. dr. Tytusa Chałubińskiego

w Zakopanem

Witamy

w Szpitalu Powiatowym

im. dr. Tytusa Chałubińskiego

w Zakopanem

Witamy

w Szpitalu Powiatowym

im. dr. Tytusa Chałubińskiego

w Zakopanem

Witamy

w Szpitalu Powiatowym

im. dr. Tytusa Chałubińskiego

w Zakopanem

Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem to nowoczesna placówka medyczna, posiadająca zarówno znakomitą kadrę zarządzającą, jak i pełen poświęcenia wykwalifikowany personel medyczny. Dyrektorem Szpitala od 2003 roku jest Regina Tokarz.

Placówka dysponuje 262 łóżkami w oddziałach o charakterze zachowawczym i zabiegowym oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (łącznie 11 oddziałów). W ciągu ostatnich dziesięciu lat wszystkie oddziały doczekały się pełnej modernizacji, tak aby pacjentom zapewnić maksymalnie komfortowe warunki leczenia. Dla pacjentów z chorobami układu krążenia, po operacjach kardiochirurgicznych i zabiegach kardiologicznych powstał Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej.

Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem i aparaturą medyczną. W pracowniach diagnostycznych Szpitala wykonywane są badania w zakresie: diagnostyki laboratoryjnej, endoskopii, USG, RTG, TK oraz kardiologii. Szpital zabezpiecza również świadczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej w Pracowniach: Hemodynamiki i Elektrofizjologii.

Ponadto Szpital udziela świadczeń w zakresie: ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (18 poradni, w tym 2 zlokalizowane są w Czarnym Dunajcu), podstawowej opieki zdrowotnej (w tym Poradnia Lekarza POZ oraz ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej), fizjoterapii ambulatoryjnej, a także ratownictwa medycznego (zespoły ratownictwa medycznego). W 2015 roku zakupiono 3 nowe karetki na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego oraz transportu sanitarnego. W sezonie zimowym i letnim uruchamiany jest dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w celu zapewnienia sprawnego,0+9 udzielania świadczeń podczas zwiększonego ruchu turystycznego.

W planach Szpitala jest dalsza modernizacja zarówno wyposażenia, jak i pomieszczeń. Planuje się także rozszerzenie działalności w celu dostosowania oferty medycznej Szpitala do potrzeb pacjentów.

Szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a także Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Ponadto dzięki podejmowanym działaniom organizacyjnym przez Szpital, w 2016 roku Powiat Tatrzański uzyskał I miejsce w Rankingu Zdrowia Polski „Dziennika Gazety Prawnej”.