Ważne informacje dla Pacjentów Poradni Specjalistycznych

Poradnie Specjalistyczne przy Szpitalu – ważne informacje 

Przy Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem działają poradnie, w których pacjenci mogą skorzystać z pomocy medycznej lekarzy specjalistów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przy naszym szpitalu Poradnie oferują tak naprawdę pełen zakres świadczeń specjalistycznych. Są to: okuliści , laryngolodzy, neurolodzy, kardiolodzy, ginekolodzy, urolodzy, chirurdzy w tym naczyniowi, ortopedzi, onkolodzy i psychiatrzy. Bardzo ważne jest, aby Pacjenci w jak najbardziej wygodny sposób rejestrowali się do wybranego lekarza specjalisty. I uwaga można to zrobić telefonicznie nie wychodząc z domu. 

Podstawowa uwaga – do części Poradni Specjalistycznych wymagane są skierowania od naszego lekarza POZ, do innych taki dokument nie jest potrzebny. Obecnie od 1 stycznia 20015 roku bez skierowania zostaniemy przyjęci przez onkologa, ginekologa i psychiatrę. Aby skorzystać z innego lekarza specjalisty musimy już mieć skierowanie od swojego lekarza rodzinnego.

Jak się zarejestrować? Tutaj od początku roku również zaszła ważna zmiana – wcześniej Pacjenci mogli korzystać z internetu. - Wcześniej logowaliśmy się na stronę danego szpitala i w każdej z Poradni Specjalistycznej mogliśmy się zarejestrować właśnie tą drogą – tłumaczy dr Jerzy Toczek kierownik Przychodni Specjalistycznych przy zakopiańskim szpitalu. - Otrzymywaliśmy dokładny termin wizyty tak, aby nie czekać w kolejkach. Teraz takiej możliwości już nie ma. Obecnie wprowadzany jest ogólnopolski system nazwijmy to „e-pacjenta”, ale to trochę potrwa. Tutaj logować, a potem rejestrować będziemy się na portalu, ale aby to zrobić wcześniej Pacjent będzie musiał uzyskać w jednej z placówek swój login i hasło. System jest obecnie wprowadzany i na jego działanie trzeba jeszcze poczekać – tutaj okres przejściowy jest przewidziany do końca 2017 roku.

Obecnie więc możemy się zarejestrować bezpośrednio w Rejestracji albo zrobić to telefonicznie.

Dzwonimy na ogólny numer do szpitala 18-20-120-21

Rejestracja do Poradni Specjalistycznych wewnętrzne numery: 240 i 245

Osobno działa telefoniczna rejestracja do Poradni Zdrowia Psychicznego – tutaj po wybraniu ogólnego numeru do szpitala, wybieramy następnie numer wewnętrzny: 246 

Jeśli będziemy się rejestrować telefonicznie czy osobiście musimy podać: imię i nazwisko oraz pełen numer Pesel. Dodatkowo dokładny adres zamieszkania oraz numer telefonu. Dzięki temu w razie zmiany terminu Pacjent jest o tym przez personel rejestracji bezzwłocznie informowany.

 

Comments are closed.